Почетна - образовни туризам

Наша школа се одувек истицала иновативним приступом у настави и организацији ваннаставних активности, млад колектив је спреман да изађе из устаљених шема наставе и потруди се да деци понуди нешто ново, нешто другачије.
Стога, не чуди што смо део једне одабране групе у Србији која је током 2012. године учествовала у заједничком програму Уједињених нација Одрживи туризам у функцији руралног развоја. Предвођени координатором Вером Јовановић, из канцеларије УНИЦЕФ-а у Србији, 6 пројеката из читаве Србије је уз помоћ гранта осмишљено и спроведено. Сваки од 6 тимова, користећи локалне ресурсе и локалне партнере,  осмислио је низ креативних радионица са циљем да се деца школског узраста едукују путем активног учења, стварајући тако јак констраст тренутној понуди ваннаставних активности и екскурзија.
Поред другачијег приступа образовању, ови пројекти су имали за циљ стварање услова за развој одрживог руралног туризма, тако што ће се обновити и упослити запуштени капацитети руралних области (напуштене школе, разни економски и смештајни објекти итд).

Школа у Текији је носилац пројекта Чудесно благо Ђердапа, остварен уз широку подршку локалних партнера, од Туристичке организације Кладова и локалне самоуправе, до грађанских организација и појединаца.