Акција саднице за лепше двориште

Датум: 30. Mart 2019 07:49 Категорија: Новости

У оквиру часа географије, ученици осмог разреда су у кругу школског дворишта засадили три саднице воћа и тако дали свој допринос у оплемењивању школског простора и природе у Текији.

Окружно такмичење из математике

Датум: 25. Mart 2019 09:27 Категорија: Новости

На окружном такмичењу из математике које је одржано 23.3.2019. године у Кладову, ученик наше школе Миле Лазаревић, ученик петог разреда, је освојио друго место.

Чеп за хендикеп

Датум: 14. Januar 2019 20:54 Категорија: Новости

На иницијативу ученика млађих разреда, ученици и деца ППП наше школе се прикључило акцији "Чеп за хендикеп". Током првог полугодишта ученици и наставници су сакупљали чепове и предали друштву "Нада" из Кладова. Надамо се да је наше мало неком велико - речи су ученика ОШ "Светозар Радић". Акција ће бити настављена и у другом полугодишту.

Пројектна настава

Датум: 14. Januar 2019 20:49 Категорија: Новости

У оквиру пројектне наставе под називом Новогодишње радости, организовано је писање и прављење честитки, певање новогодишњих песама на енглеском и српском, прављење украса у облику геометријских фигура и прављење календара са чињеницама о истакнутим датумима из историје, географије и биологије.

Угледни час "Михаило Петровић Алас"

Датум: 14. Novembar 2018 13:15 Категорија: Новости

05.11.2018. одржан је огледни час. Михаило Петровић Алас у оквиру корелације математике и српског језика. Презентација и организација квиза су били задужење деце осмог разреда, док су остали разреди више наставе били такмичари.

Дружење са Љубивојем Ршумовићем

Датум: 14. Novembar 2018 13:06 Категорија: Новости

У оквиру Дечије недеље деца су имала част да се друже са песником Љубивојем Ршумовићем кроз рецитовање поезије и певање добро им познатих песама.

Окружно такмичење у малом фудбалу

Датум: 14. Novembar 2018 12:59 Категорија: Новости

После успешно одиграног Општинског такмичења у фудбалу, женска екипа наше Школе упутила се у Петровац на Млави са златним одличјем. На Окружном такмичењу, одржаном 06.11.2018.године у горе поменутом граду, наше ученице су поново заблистале, одиграле финале и освојиле друго место.
Прву утакмицу одиграли су са екипом борске основне школе и показали своју надмоћ. Ова победа одвела је наше ученице у финале, где су нажалост изгубиле и освојиле 2. Место, али  показале да су борбене, храбре и победнички орјентисане.

Први део кумулативних

Датум: 05. Novembar 2018 12:02 Категорија: Новости

Ученици 5 и 6. разредеа одрадили су први део кумулативних часова физичког и здравственог васпитања.
Обавезне физичке активности у оквиру физичког и здравственог васпитања за ученике 5 и 6. разреда, а у виду кумулативних часова, за ову школску годину, почели су са реализацијом излета са пешачењем  и спортским играма.
Први део ових кумултивних часова организовала је наставница  физичког и здравственог васпитања, Јасмина Радоњић. Ђаци су из школског дворишта, након 6. часа, кренули на излет са пешачењем  који је реализован кроз насеље и парк у Текији и спортским играма које су се одиграле у сали након повратна са пешачења због временских услова.

Мали фудбал

Датум: 05. Novembar 2018 12:00 Категорија: Новости

ОПТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ-ФУДБАЛ одржано 01.11.2018. године у Кладову

Општинско такмичење у фудбалу прво је у низу многобројних такмичења на којима ће наши ђаци и ове школске године учествовати. Девојчице  показале одличну умешност и увежбаност,тако да су освојиле 1.место и стекле услове за даљи ниво такмичења које ће се одржати у Мајдампеку. Дечаци су показали одличну  увежбаност, али им је ипак недостајало  мало спорске среће да се пласирају даље.

Републичко такмичење у стоном тенису

Датум: 05. Novembar 2018 11:52 Категорија: Новости

РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ-СТОНИ ТЕНИС одржано 31.10.2018.године у Петровцу на Млави
Ученице учествовали на Републичком такмичењу у стоном тенису у ПЕТРОВЦУ НА МЛАВИ и самим тим што су учествовале постигле успех. Неколико фотографија да дочарају атмосферу са такмичења окружног и републичког можете погледати у галерији нашег сајта.