Јун 2024

Предавање "Електронско насиље"

Датум: 12. Jun 2017 10:24 Категорија: Новости

Дана 31.05.2017. (среда) у 17 часова, у великој учионици, одржано је предавање и трибина за ученике, наставнике и родитеље на тему "Електронско насиље".
Предавање је било јако посећено, око 20 ученика и 20 родитеља је слушало предавање инспектора Ивана Радојковића из ПУ Кладово и координатора Тима за заштиту ученика од насиља Томе Стојановића. У оквиру предавања, ученици и родитељи су могли, између осталог, да се упознају са најновијим опасностима које вребају децу на интернету, као што је игрица "Плави кит".

"ДАН ДУНАВА“- КЛАДОВО 2017.Г.

Датум: 12. Jun 2017 10:15 Категорија: Новости

Дан Дунава је интегрални део сарадње подунавских земаља. Организатор кампање у Србији је Републичка дирекција за воде Министарства пољопривреде и заштите животне средине.
Ове године, Туристичка организација општине Кладово је окупила ученике 3-их и 4-тих разреда основних школа са територије општине Кладово.
Поред еколошких, историјских, инклузивно-креативних радионица, спортдких активности и едукативних игара, деца су се поред обале Дунава дружила и забављала.
У укупном пласману наша школа је заузела друго место.
У литерарној радионици „ Стихови о Дунаву“, освојили смо прво место. Стихове о Дунаву су саставиле ученице Мина и Нађа Лазаревић.

Радионица за децу и родитеље

Датум: 03. Jun 2017 19:54 Категорија: Новости

Дана 30.05.2017.г, у организацији васпитачице Лелице Бузгановић, организована је креативна радионица која је обухватила како предшкооце, тако и њихове маме. Циљ радионице је био да се кроз игру и забаву предшколци упознају са домаћим животињама.

Удружење љубитеља природе

Датум: 30. Maj 2017 00:31 Категорија: Новости

Дана 23.05.2017. године (уторак), у ОШ "Светозар Радић" у Текији, у термину од 12:00-13:05 часова реализована је презентација Удружења љубитеља пророде "Дивљина" из Кладова.
Презентација је намењена ученицима од V-VIII разреда.
Одржано је интересантно предавање о активностима удружења и о природним лепотама нашег краја, као и кратка обука о сопственој безбедности док се налазимо у природи. Присутни су имали прилику да чују кратко предавање о змијама, али и да виде уживо примерак смука, обезбеђеног у пластичном балону.
Циљ овог дружења је:
- повезивање знања из предмета грађанско васпитање које се тиче волонтерског рада и удруживања грађана
- професионална орјентација ученика
- едукација о заштити животне средине и одрживом развоју
- подизање нивоа свести ученика и наставника о потреби очувања и унапређења животне средине, као и здравом стилу живота
Реализатори су: председник удружења Милан рашевић, вршњачки едукатори, в.д. директора школе, координатор Тима за стручно усавршавање и наставник грађанског васпитања

Радионица

Датум: 27. April 2017 00:51 Категорија: Новости

Поводом ускршњих празника, дана 6.04.2017.г. у 17 часова, у нашој школи, одржана је креативна радионица називом "Ускршње чаролије".
У радионици су учествовали предшколци, другаци, четвртаци са својим гостима: мамама, бакама, теткама, другарицама. У пријатној атмосфери, уз песму и шалу, учесници су украшавали ускршња јаја разним техникама, правили су ускршње аранжмане, корпице и зеке.
Након радионице, изложени су радови у холу наше школе.

Семинар " Оснаживање наставника за васпитни рад"

Датум: 11. April 2017 11:02 Категорија: Новости

У организацији ОШ "Светозар Радић", у Кладову је 8.04.2017.г. организован семинар  под називом  " Оснаживање наставника за васпитни рад", каталошки број 121, К4-П4, који доноси 8 бодова. Организатори семинара су: Гордана Томоњић и Радица Благојевић.
Семинару су присуствовали скоро сви наставници наше школе, а преостала места су допунили наставници из осталих основних школа са територије Кладова.

Зимски сусрети учитеља 2017. године

Датум: 19. Mart 2017 22:53 Категорија: Новости

Дана 26.02.2017. (недеља), у Јагодини су одржани XXXIII Зимски сусрети учитеља. Седамнаест чланова удружења кладовских учитеља усавршило је своје знање учешћем на семинару "Превенцијом против насиља, организовањем интерактивних родитељских састанака", Каталошки број 76, компетенција К3.
Реализатори предавања:
Нада Мандић
Мирјана Рудовић

Свој допринос дали су и учитељи ОШ "Светозар Радић" из Текије и тиме показали спремност за перманентно усавршавање.

Скупштина Удружења кладовских учитеља

Датум: 26. Februar 2017 23:07 Категорија: Новости

Дана 09.02.2017.г. у просторијама ОШ "Вук Караџић" у Кладову, реализована је редовна скупштина удружења учитеља Кладова. Просветни радници ОШ "Светозар Радић" у Текији узели су учешће у раду скупштине.
На дневном реду разматрано је и питање стручног усавршавања просветних радника наше општине.
Дана 26.02.2017.г. седамнаест чланова Удружења присуствоваће "Зимским сусретима учитеља у Јагодини. Након тога уследиће презентација усвојених садржаја унутар Удружења.

Светосавска академија

Датум: 26. Februar 2017 22:58 Категорија: Новости

На Светосавској академији   програмом  посвећеном  великом српском просветитељу и утемељивачу  образовања представили су се  ученици основних школа из Текије, Брзе Паланке и Корбова.
Свети Сава је школска слава, а академија је била намењена ученицима, али и њиховим родитељима. Празнични програм ученици из три школе приредили су уз подршку својих наставника, а реализован је у петак  на сцени Дома културе од 18 сати.

Видео прилог Телевизије Кладово можете видети на следећем линку

Дан Светог Саве 2017. године

Датум: 26. Februar 2017 22:26 Категорија: Новости

И ове школске године ученици и радници наше школе свечано су прославили свој празник.