Септембар 2024

Републичко такмичење у стоном тенису

Датум: 05. Novembar 2018 11:52 Категорија: Новости

РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ-СТОНИ ТЕНИС одржано 31.10.2018.године у Петровцу на Млави
Ученице учествовали на Републичком такмичењу у стоном тенису у ПЕТРОВЦУ НА МЛАВИ и самим тим што су учествовале постигле успех. Неколико фотографија да дочарају атмосферу са такмичења окружног и републичког можете погледати у галерији нашег сајта.

Стони тенис

Датум: 05. Novembar 2018 11:49 Категорија: Новости

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ - СТОНОМ ТЕНИСУ oдржано 03.10.2018. године у Кладову

На општинском такмичење у стоном тенису ученици наше школе су постигли одличне резултате и то:
Екипно ученици  2.место. Чланови екипе су Марко  Болботиновић, Урош Атанацковић и Стефан Болботиновић.
Екипно ученице 1.место.Чланови екипе су Анита Грекуловић, Ивана Кесеровић и Нађа Лазаревић

Појединачно Анита Грекуловић 1.место
ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ-СТОНИ ТЕНИС одржано 10.10.2018.године у Неготину
На Окружном такмичењу у стоном тенису Ученице освојиле 1. место и самим тим створиле услове за  Републичко такмичење које ће се одржати у ПЕТРОВЦУ НА МЛАВИ 31.10.2018.( Државно школско првенство)

Светски дан животиња

Датум: 08. Oktobar 2018 10:54 Категорија: Новости

Ученици нижих и виших разреда данас су низом пригодних активности обележили Светски дан животиња.
Светски дан животиња проглашен је 1931.године на конвенцији еколога у Фиренци да би се нагласио неповољан положај угрожених врста. Одлучено је да се традиционално тај дан обележава 4. октобра. Од тада је Светски дан животиња постао дан сећања и одавања почасти свим животињама, а посебно је нагласак стављен на угрожене врсте.
Ученици наше школе су у оквиру радионица израдили ликовне, литерарне радове и  правили су животиње од различитих материјала. Њихови радови изложени су у холу школе.
Циљ ученика и наставника је био да се подсетимо да многим животињским врстама прети опасност од потпуног нестанка са планете Земље и да је наш задатак да утичемо на њихово очување.

Пројекат

Датум: 01. Oktobar 2018 09:45 Категорија: Новости

Завршен први пројекат, у оквиру пројектне наставе за први разред, планиран за септембар месец. Тема пројекта : „Правила понашања у одељењу и школи“. У пројекту су учествовали ученици првог и трећег разреда, родитељи, наставници и школски администратор. Циљ пројекта је упознавање ученика са правилима понашања у школи и одељењу, примена и поштовање правила и развијање сарадничких односа. Ученици су направили постер који је окачен на зид учионице и подсећа их на правила понашања у одељењу.
Слике можете погледати у галерији сајта или на следећем линку.

Угледни час

Датум: 01. Oktobar 2018 09:42 Категорија: Новости

26.09.2018.г. одржан угледни час у комбинованом одељењу првог и трећег разреда. Предмет: српски језик. Наставна јединица: Глас и штампано слово Сс и Ее - обрада – 1. разред Анализа народне песме Марко Краљевић и бег Костадин – 3. разред
слике са угледног часа можете погледати у галерији на следећем линку.

Европски дан језика

Датум: 27. Septembar 2018 11:02 Категорија: Новости

Ученици петог и шестог разреда су поводом Европског дана језика радили пројекат "Здраво". Имали су задатак да открију како се поздравља на различитим европским језицима: норвешком, шпанском, италијанском, пољском, француском...
Уз помоћ наставнице енглеског језика Александра Јовановић, илустровали су своја октрића на паноу који можете видети на сликама у галерији или на линку

Спорт за све

Датум: 29. Jun 2018 16:44 Категорија: Новости

Од школске 2017/2018. године, ученици петог разреда имају обавезне физичке активности (ОФА), у оквиру којих је одржано низ различитих спортских такмичења и смотри.
     Дана 04.11.2017.г. обележен је светски дан пешачења. Ученици су кренули из дворишта ОШ "Вук Караџић" у Кладову до дунавског кеја и даље до Старог града. Стаза је имала неколико километара, а затим су одржане разне анимације и спортске активности. Ученике је послужио прелеп дан који је одлично утрошен на отвореном. Фотографије ће вам пренети делић атмосфере из Старог града и шетње до њега.
     Дана 19.05.2018.г. одржана је трка мира (peace run) у заједничкој организацији наше школе и ОШ "Вук Караџић" из Кладова. Како је било може се видети из приложених фотографија.
     Дана 06.06.2018.г. одржан је спортски дан који је обухватио скоро све ученике наше школе.
Све спортске активности организоване су и надзиране од стране наставнице физичког и здравственог васпитања, Јасмине Радоњић.

Крос РТС-а 2018.г.

Датум: 17. Jun 2018 17:53 Категорија: Новости

Традиционална манифестација, крос РТС-а, одржан је 11. маја 2018. године. Ученици наше школе су учествовали, где су након трчања,  имали малу активност кроз игре.

Срећан пут драги матуранти!

Датум: 17. Jun 2018 17:46 Категорија: Новости

Још једна генерација је успешно завршила школовање у нашој малој школи, под вођством разредног старешине, Александра Николића. Као круна њиховог основног образовања дошла је и матура, коју су прославили заједно са матурантима из Корбова и Брзе Паланке.
У наредних неколико дана осмаке чека полагање завршног испита и упис у средње школе. Управа школе и наставно особље жели им сву срећу и знање при полагању испита и упису у средње школе,са жељом да упишу школе које су они одабрали.
Срећно!

Предавање на тему ,,Заштитимо децу од трговине људима"

Датум: 10. Jun 2018 21:04 Категорија: Новости

У петак,1. јуна 2018. године нашу школу посетио је инспектор ПУ Кладово,Зоран Младеновић како би за ученике четвртог и шестог разреда одржао предавање под називом ,,Заштитимо децу од трговине људима". Циљ предавања јесте да информисање деце о опасностима и ризицима који су свуда око нас,како у стварном животу тако и на интернету. Деца су све чешће мете трговаца те је важно научити их како да препознају,реагују и заштите се уколико дођу у ситуацију да неко жели да им науди.