Септембар 2024

Ускршња радионица

Датум: 01. April 2018 13:08 Категорија: Новости

28. марта 2018.г. у ОШ „Светозар Радић“ је организована радионица под називом „ Ускршње декорације.“ Декорације за васкршњу трпезу су правили  ученици млађих разреда и  деца предшколскиг узраста  са својим родитељима, бакама, учитељима и васпитачицом. Сви су били веома мотивисани и  креативни .Дружење је изазвало позитивне емоције код свих учесника а нарочито код деце.
Слике говоре више од речи.

предавање "Знањем се штитимо од природних непогода"

Датум: 26. Mart 2018 22:53 Категорија: Новости

У уторак, 20.03.2018. године припадник ВСЈ,Рашевић Милан,одржао је предавање "Знањем се штитимо од природних непогода",заштита од опасних материја и природних непогода. Предавању су присуствовали ученици четвртог и шестог разреда и наставници Зорица Балић и Драгица Грекуловић.

Предавање "Паметно и безбедно"

Датум: 26. Mart 2018 22:52 Категорија: Новости

У понедељак,19.03.2018. године,са почетком у 12 часова, ученици и наставници наше школе имали су прилику да присуствују интернет предавању "Паметно и безбедно". ИТ караван Министарства трговине, туризма и телекомуникација је едукативна кампања за промоцију корисне, креативне и безбедне употребе информационих технологије.

Предавање ,,Опрезно са ватром и водом"

Датум: 30. Januar 2018 21:42 Категорија: Новости

У уторак, 23.01.2018. године, припадник ВСЈ, Милан Рашевић, одржао је предавање за ученике четвртог и шестог разреда на тему ,,Опрезно са ватром и водом".
Предавању су присуствовали сви ученици као и наставници Зорица Балић и Драгица Грекуловић.

Конкурс за директора и педагога школе

Датум: 17. Januar 2018 17:50 Категорија: Новости

Школски одбор ОШ "Светозар Радић" донео је одлуку о расписивању новог конкурса за директора школе у наредне 4 године. Текст огласа можете преузети овде.

ОШ "Светозар Радић" у Текији расписала је конкурс за радно место педагога школе, на одређено време, ради замене одсутне запослене преко 60 дана. Пријава на конкурс је 8 дана од објављивања, текст конкура можете преузети овде.

Предавање о опасности наркоманије

Датум: 17. Decembar 2017 14:23 Категорија: Новости

У уторак, 12.12.2017. године одржано је предавање у вези болестима зависности . Предавање је одржао припадник МУП- а, Зоран Мледеновић а истом су  присуствовали ученици четвртог и шестог разреда. Овом приликом, ученици су са предавачем разговарали о врстама опојних дрога,опасностима и последицама које са собом носи конзумирање алкохола и психоактивних супстанци. Ученици су такође имали прилику да погледају кратак филм у којем бивши уживалац опојних супстанци говори о томе колика је штетност истих.

Конкурс за директора школе

Датум: 07. Decembar 2017 00:28 Категорија: Новости

Школски одбор ОШ "Светозар Радић" донео је одлуку о расписивању конкурса за директора школе у наредне 4 године. Текст огласа можете преузети овде.

Одлука о додели уговора за набавку угља

Датум: 02. Decembar 2017 19:25 Категорија: Новости

Одлуку можете преузети овде.

Предавање "Насиље као негативна друштвена појава"

Датум: 23. Novembar 2017 00:16 Категорија: Новости

Дана 21.11.2017. године припадници МУП- а, Слађана Вукотић и Златко Шепецановић, одржали су предавање под називом "Насиље као негативна друштвена појава". Предавању су присуствовали ученици четвртог и шестог разреда. Овом приликом, ученици су са предавачима разговарали о типовима насиља и начинима реаговања у ситуацијама када се деси нека врста насиља. Циљ овог предавања јесте да деца науче да препознају насиље и да, уколико су сведоци или жртве насиља, о томе никако  не треба да ћуте већ да се обрате за помоћ.

Одржано предавање о пружању прве помоћи

Датум: 23. Novembar 2017 00:12 Категорија: Новости

Дана 14.11.2017. године, нашу школу су посетили представници Црвеног крста из Кладова како би за ученике виших разреда одржали предавање о основним појмовима пружања прве помоћи. Предавање су одржале Снежана Мирчетић, лекар и Дубравка Шолкотовић, лиценцирани предавач о пружању прве помоћи. Ученици су имали прилику да погледају кратак филм, добију објашњења како правилно реаговати у одређеним ситуацијама када је неком потребна прва помоћ, али и да  сами покушају да демонстрирају неке од техника пружања прве помоћи. Циљ овог предавања јесте едукација ученика о пружању прве помоћи али и идеја да се направи тим ученика који ће се такмичити из ове области са својим вршњацима из целе Србије.